Trawa na trawnik


Schludny trawnik zawsze jest zadowolony z wyglądu osoby. Jego główną zaletą jest tworzenie piękna i dobrego samopoczucia w twoim wiejskim domu lub ogrodzie. Doda skończoną fabułę do wiejskiej działki, pomoże uwypuklić i ulepszyć barwną różnorodność innych elementów wystroju ogrodu. Zielona trawa łagodzi napięcie z oczu i łagodzi je.
Aby stworzyć dobry trawnik, użyj wieloletnich traw traw, w których typem sadzenia jest krzew risosphere. Każdy rodzaj zboża ma swoje wady i zalety. Dlatego, aby stworzyć piękny trawnik, nie jeden rodzaj zbóż i mieszanki traw.

Jak wybrać trawnik?


Trawniki są podzielone na trzy grupy - specjalna, sportowa i ozdobna trawa na trawnik.
użytkowa trawa na trawniku przeznaczonego głównie do kompozycji ogrodowych, jego wysiane na temat grup rzeźb, fontann, ozdobnych stawów i tak dalej. N. Jest jak ozdobnym tle jasnych kolorach kwiatowych roślinność i tworzy wyjątkową atmosferę. Do dekoracyjnych trawników stosuje się głównie czyste uprawy tego lub innego rodzaju zbóż (boczek, cienka szczotka, itp.). Taka ozdobna trawa na trawniku rośnie i rośnie, hamując rozwój chwastów. Dla krajobrazu z kwiatów, drzew i krzewów, należy wykonać następujące zioła:

 • Wysokie rośliny na trawniku.

 • Piękno zimy, surowym krajobrazie oraz dodać trawę cienkie łodygi i puszysty prochowiec. Miskanthus z skórzanymi liśćmi kasztanowca będzie doskonałym przykłademlądowania na suchych obszarach.

 • Trawy na średniej wysokości trawniki.

 • Wieloletnia trawa na trawniku - niebieska trawa owsa. Zachwyci oko podczas złotej jesieni z niebieskimi odcieniami liści. Owies "Morze Północne" rośnie w postaci wolnych, wysokich zielonych krzewów.

 • Niska trawa trawiasta.


 • Trawa niskiej trawy nie jest kapryśna, będą dobrze wyglądać przez długi czas. Jako krótkie zioła możesz zasadzić czerwone płatki owsiane, wyki trawiaste, łąkowe. Dobra roślina na trawnik, zwana także lihope. Lubi rosnąć w półcieniu, w tym ziołowym kwiecie kolczastym o różnych odcieniach, a jesienią lyriope daje niebieskie jagody.
  W mieście powstają specjalne trawniki. Trawa taka zmniejsza ilość pyłu, znacznie zmniejszając hałas i wibracje z transportu miejskiego. Ponadto trawniki chronią glebę przed wietrzeniem i erozją.

 • Oddzielony trawnik służy do regulacji ruchu transportowego i pieszego.

 • Zamontowanie trawy na trawniku służy do ustalenia nachyleń na pobocznych pasach.


 • Trawa do trawnika sportowego


  Trawniki sportowe są wykorzystywane do wykładania nawierzchni sportowych. Trawa do trawnika sportowego jest elastyczna i trwała, odporna na deptanie i pękanie. Te cechy są zdeterminowane faktem, że na trawniku dominują szybko rosnące trawy trawiaste z szerokimi pędami i liśćmi oraz trawami, które tworzą dobrą trawę dzięki aktywnemu rozwojowi kłączy. Najlepszą trawą dla trawnika, która jest zawarta w mieszance, jestognisko czerwone, cienko oskórowane, zdroworozsądkowe, cienko oskórowane pełzanie, strusie owce i angielski rigresh.

  Nasiona traw gazonowych


  Ważnym krokiem jest wybór nasion trawy trawiastej. Najczęściej sprzedawane są z domieszką nasion chwastów. Lepiej kupić sprawdzone, certyfikowane nasiona i dokładnie przeczytać etykietę.
  Nasiona wysiewa się w luźnej, dobrze nawożonej glebie. Wszystkie dostępne nasiona muszą być równomiernie rozłożone na danym obszarze (dodać je najpierw wzdłuż, a następnie przez), zgodnie z główną zasadą: najpierw siać duże nasiona, a następnie - małe.
  Zalecana dawka wysiewu dla trawnika wynosi 35 g /m2 dla trawnika sportowego, ta norma powinna zostać zwiększona 15 - 2 razy.
  Wykwalifikowany wybór trawy na trawnik gwarantuje stworzenie stabilnej i jakościowej powłoki, która sprawi przyjemność ponad rok. Najlepsza trawa na trawniku jest:


 • ma dobrą wytrzymałość na rozciąganie;

 • przenieść koszenie, a następnie równomiernie rosnąć;

 • za jasnozielony;

 • , aby stworzyć potężną murawę o równej powierzchni;

 • kiełkują wczesną wiosną i pozostają zielone aż do końca jesieni.