Taśma samoprzylepna jest dwukierunkowa, aluminiowa, przezroczysta

Taśma samoprzylepna jest wyjątkowa i praktyczna, a także łatwy w użyciu materiał do klejenia, instalacji, montażu, projektowania i uszczelniania różnych produktów. Ten produkt znajduje swoje zastosowanie w określonych obszarach działalności. Materiał wykonany jest na bazie różnych materiałów, próbki tkaniny bawełnianej, włókniny, spienionego polietylenu i polipropylenu.

Ogólny opis i cechy

Dwustronna taśma samoprzylepna jest polipropylenową podstawą, na którą nakładana jest warstwa kleju po obu stronach. Ta ostatnia wykonana jest na bazie kauczuku syntetycznego. Zewnętrzna warstwa klejowa ma zabezpieczenie w postaci silikonowanego paska papierowego.
Biorąc pod uwagę cechy, można wyznaczyć przejrzystą podstawę i niezawodne zamocowanie elementów na powierzchniach poziomych i pionowych. Wybierając taśmę, wykonaną na tkaninie, należy liczyć się z mniejszą adhezją i grubością. W porównaniu z wstążkami na bazie polipropylenu, kosztują trochę więcej. Podczas pracy należy zauważyć, że materiał jest niestabilny dla tworzyw sztucznych.

Zakres zastosowania

Dwustronna taśma samoprzylepna ma wysoką wytrzymałość i przyczepność. Dość często jest wykorzystywany przy wykonywaniu prac instalacyjnych i naprawczych, na potrzeby przemysłowe i domowe. Za pomocą tego materiału można zamocować elementy z tworzywa sztucznego, papieru, tektury, gumy itp. Dzięki temu, że podstawa jest przezroczysta, taśma może służyć do mocowania elementów za pomocą przezroczystego materiałustruktura. Tutaj możesz wybrać wyświetlacze, profile itp.
Dwustronna taśma samoprzylepna służy do mocowania dywanu lub linoleum na powierzchni nierównej podłogi. Klej może zapobiegać zginaniu krawędzi, a także przemieszczaniu się tkanin podczas pracy. Płótna, gdy są używane, nie nokautują spod listwy przypodłogowej, dodatkowo taśma zapewnia zapięcie na schodach i pionowych powierzchniach.

W ten sposób dwustronna taśma samoprzylepna może znaleźć zastosowanie, jeśli to konieczne, do mocowania elementów wystawowych, tablic, zdjęć i wszelkiego rodzaju lekkich konstrukcji.

Warunki przechowywania

Aby dwustronna taśma klejąca mogła być używana ze wszystkimi jej pozytywnymi cechami, zaleca się przechowywanie jej w zamkniętych pomieszczeniach, w których temperatura mieści się w zakresie od +5 do + 30 stopni. Z urządzeń grzewczych materiał musi zostać usunięty co najmniej jeden metr. Powinien chronić taśmę przed działaniem rozpuszczalników organicznych, chemikaliów, kwasów i innych agresywnych substancji.

Opis taśmy klejącej z aluminium

Materiał ten jest wykorzystywany, jeśli to konieczne, do wykonywania prac instalacyjnych i naprawczych, a także do izolacji termicznej. Do głównych zalet zaliczyć można zdolność zapewnienia niezawodnego połączenia połączeń i połączeń części z powłoką metalową. Należą do nich kanały powietrzne i rury.

Taśma z kleju aluminiowego w wystarczającym stopniu chroni przed mrozem i doskonale sobie radzi.z wysoką i niską temperaturą, a także z ich znaczącymi wahaniami. Dzięki temu materiałowi możliwe jest zabezpieczenie elementów wyposażenia przed wnikaniem brudu, wilgoci, kurzu i pary. Taśma samoprzylepna nie jest w stanie wykonywać takich funkcji, podczas gdy aluminiowy licznik jest odporny na ścieranie, a jego warstwa klejąca jest wykonana na bazie akrylu. Zapewnia doskonałą przyczepność do wszystkich powierzchni. Istnieje możliwość zakupu materiału w postaci rolek, które nie tracą wszystkich swoich właściwości technicznych podczas transportu i przechowywania.


Główne cechy

Tam, gdzie lepka taśma, opisana powyżej, nie pomaga, analog aluminium staje się odpowiedni. Warstwa kleju w procesie produkcyjnym jest wykonana z akrylu, do którego dodaje się rozpuszczalniki. Gęstość materiału wynosi 70 mikronów. Można się spodziewać, że taśma doskonale toleruje wpływ temperatur od -20 do +120 stopni Celsjusza. W krótkim czasie na materiał może wpływać temperatura do sto stopni. Możliwe jest wykonywanie prac nad wzmocnieniem tylko wtedy, gdy kolumna termometru znajduje się w zakresie od +10 do +40 stopni.

Co jeszcze trzeba wiedzieć przed zakupem

Co stanowi taśma klejąca, zostało to opisane powyżej. Jeśli jednak potrzebujesz taśmy aluminiowej, powinieneś wiedzieć, że jest ona pokryta rozpuszczalnikiem akrylowym. Dzięki doskonałej przyczepności możliwe jest stosowanie tego materiału w trudnych warunkach, które charakteryzują się wysoką wilgotnością i niskimi temperaturami. Dzięki niemu szwy i połączenia zInstalacja izolacji wyświetla typ. W ten sposób można zmniejszyć straty ciepła.

Taśma może pomóc naprawić i dopasować uszczelnienie dysz typu folii. Aluminiowa taśma klejąca chroni elementy przed korozją, uszczelnia szwy uszczelniające kanałów powietrznych, rur, węzłów i skrzynek. Opakowania z taśmą samoprzylepną nie mogą być używane w tym celu, podczas gdy analog aluminium jest używany do montażu i napraw, w których używane są kuchenki elektryczne, gazowe, lodówki i kuchenki mikrofalowe.


Specyfikacje

Przed zakupem ważne jest, aby znaleźć niektóre opcje taśm. Szerokość w milimetrach wynosi 48, podczas gdy długość wynosi 45 metrów. Jako nośnik stosowana jest folia aluminiowa, a klej jest reprezentowany przez substancję akrylową wytworzoną na bazie rozpuszczalników. Grubość nośnika wynosi 30 mikronów. Jeśli weźmiesz pod uwagę grubość warstwy kleju, ale bez wkładki, liczba ta wynosi 66 mikronów. Rozciąganie wynosi 0,01%, ale nie więcej, podczas gdy przyczepność do stali wynosi N 20/25 mm. Możesz liczyć na przepuszczalność pary wodnej na poziomie 02 gramów na metr kwadratowy, co jest poprawne w temperaturze 38 stopni i wilgotności 90 procent. Liczba ta ma znaczenie, jeśli materiał jest wystawiony na działanie pary w ciągu 24 godzin.

Wnioski

Taśmy samoprzylepne opisane w artykule, wykonane na bazie aluminium lub polipropylenu, mogą być wykorzystywane do rozwiązywania różnorodnych zadań. Najważniejsze - przed akwizycją poprawnie określić parametry materiału. W niektórych przypadkach nie ma potrzeby zakupudwustronna taśma, jeśli jest potrzeba tylko w jednej warstwie, którą nakłada się kompozycja kleju, wówczas nie należy przepłacać za bardziej technologiczny analog. Taka zasada powinna być przestrzegana podczas wizyty w sklepie, wtedy produkt spełni Twoje oczekiwania nie tylko pod względem jakości, ale także pod względem opłacalności, jak zawsze twierdzi producent.

0