Jakie dokumenty są wymagane do paszportu?

, więc trzeba uzyskać zahransporta. Przede wszystkim, trzeba mieć ukończone 14 lat (w przypadku młodszych, to nadal robić rodziców) być obywatelem Ukrainy oficjalnie zamieszkują na jego terytorium.

Dokumenty wymagane do paszportu

Wymagane dokumenty dotyczące paszportów różnią się w zależności, który z nich masz zamiar dostać paszport - nowy lub stary model. Zahrannyky nowy model - paszporty biometryczne ważne przez 10 lat, a stary model - zwykle „książeczka” -ksivy, są przyzwyczajeni do naszej populacji.

Dokumenty dotyczące paszportów nowego modelu


1. Kopia ukończonych stronach podstawowego paszportu cywilnego
2. Jeśli zgodnie z prawem pracy, a następnie - kopia wypełnionych stron książki pracy które muszą być podpisane przez księgowego i uszczelniony przez spółkę; jeśli nie działa - po prostu skopiować pracę, to nie jest to konieczne w celu poświadczenia.
3. Własny sam formularz, aby otrzymać paszportów nowego modelu. Ponownie, jeśli pracujesz - trzeba zapewnić stosowanie w miejscu pracy, czy nie - wystarczy przynieść wypełniony formularz.
4. 2 zdjęcia od 35 do 45 mm. Zazwyczaj w każdym studiu fotograficznym wiedzą, co to jest „zdjęcie paszportowe”. Jeśli nie masz wcześniej zdjęcie można zrobić w prawie wszystkich gałęziach LCA, wydających paszporty.
5. Jeśli masz właśnie wygasło paszport i masz w związku z tym nowym, trzeba mieć kopię strony z nazwy, daty urodzenia iwydanie w poprzednim paszporcie.
6. Od mężczyzn w wieku poborowym wymaga się zaświadczenia od komisariatu wojskowego w formie 32, a także kserokopię oficera wojskowego.
7. Jeżeli jesteś emerytem niepracującym, powinieneś dostarczyć kopię świadectwa emerytalnego.

W rzeczywistości, jeśli masz dzieci lub jakieś specjalne warunki, możesz potrzebować dużo więcej dokumentów, ale w większości przypadków wymagane dokumenty paszportu są ograniczone tylko do 4 tytułów (dla mężczyzn - 5): kopia paszport, formularz wniosku, kopia akt zatrudnienia, zaświadczenie z pojazdu wojskowego i fotografie. Wszystko. Dodatkowym punktem będzie uiszczenie opłaty, ale o tym w osobnym artykule.
Co jest potrzebne, aby uzyskać stary paszport

Uzyskanie zagrań o "starym" wyglądzie nie różni się od projektu "biometrii"! Jedyną różnicą będzie cena i okres ważności, ale dokumenty są prezentowane w podobny sposób.

Koszty i świadczenia usług

Opłata za stan - 170 UAH. (W przypadku rejestracji za granicą - za opłatą konsularną)
Koszt usług wynosi 87,15 UAH.
Koszt blanku - 120 UAH.
W przypadku pilnej (w ciągu 10 dni) rejestracji:

Opłata stanowa - 340 UAH.
Koszt usług - 174,30 USD.
Koszt formularza - 270 UAH.