Jak zainstalować toaletę własnymi rękami. Samodzielne składanie toalety

Kiedy przychodzi czas na wymianę hydrauliki, aby wymienić toaletę zwykle zapraszam ekspertów, wykonamy tę pracę samodzielnie i własnymi rękami.

Wybór WC

Wybierając toaletę, należy zastanowić się, w jaki sposób usytuowana jest wylotowa rura kanalizacyjna: pionowo, poziomo lub pod kątem. System toaletowy powinien dokładnie do niego pasować.

Oprócz obowiązkowych specyfikacji, należy zwrócić uwagę na wielkość toalety. Czy on (i ty włącznie) będzie w toalecie swojego małego mieszkania? Obliczenie tego jest bardzo proste - długość toalety powinna być 2 razy mniejsza niż odległość od wylotu kanału do drzwi.
Demontaż starej toalety

Przepełnij wodę i opuść ją ze zbiornika ściekowego, odłącz zasilanie wody do zbiornika starego urządzenia sanitarnego. Przeprowadzamy demontaż zbiornika ściekowego i miski toalety. Jeśli życie toalety skończy się i nie przedstawia wartości dla ciebie, demontaż może być przeprowadzony młotkiem lub młotkiem. Unikaj zanieczyszczenia starej toalety w kanalizacji!

Oczyścić wylot rury z rdzy, brudu i pozostałości roztworu, nie zapominając o zamknięciu go kawałkiem szmat, lub umieścić na nim plastikową torebkę i zapiąć. Zgadnij, dlaczego

W razie potrzeby ponownie odczytujemy jastrych, aby uwolnić powierzchnię podłogi w toalecie. Zakończono prace związane z demontażem starych urządzeń sanitarnych.
Wybór armatury sanitarnej

Konieczne jest niezawodne i hermetyczne połączenie toalety i rury wydechowejpodnieś mankiet typu, który chcesz. W zależności od rozmiaru i konfiguracji części, które mają zostać zamontowane, może to być falisty, prosty lub mimośrodowy mankiet. Mankiet na mankietach jest wszechstronny, ponieważ umożliwia podłączenie toalety do rury wydechowej na dowolnym poziomie i praktycznie w dowolnym kierunku. Zaletą mankietu prostego lub mimośrodowego jest możliwość instalacji toalety blisko rury wydechowej, co jest ważne w przypadku małych rozmiarów łazienki.

do uszczelniania połączeń rur wydechowych dzwon WC i rury kanalizacyjne żelaza muszą przejściowy rozmiar gumowy mankiet 100h123 mm, a w przypadku systemu kanalizacyjnego z rur z tworzyw sztucznych muszą wyloty o średnicy 100 mm, odpowiadającą konfigurację.
do znakowania i do wiercenia otworów montażowych

umieszczony na misce rury wydechowej pożądanego mankietu wstawienia do gniazda przyjmującego rur kanalizacyjnych i toalety są w prawidłowym położeniu. Oznaczyć otwory na ołówki wymagane do zamocowania toalety. Po znakowaniu demontujemy tymczasową konstrukcję z toalety i mankietów z powrotem.

W przypadku podłogowego wykonaniach otworów wykonanych przez etykiet w podłodze, ale jeśli wiszące wc, dziury w ścianie zrobić. Wiercąc otwory w płytce, nie zapomnij wyłączyć trybu wstrząsów wiertarki elektrycznej.

Po oczyszczeniu wywierconych otworów z piasku i gruzu budowlanego włóż w nie kołki.
instalacji z WC

łączącej tulei płatek wstawić przejściowy mankietu gumowego i rur żeliwnychwyboczenie plastikowej rury kanalizacyjnej. Naprawiamy go w rurze za pomocą silikonowego uszczelniacza sanitarnego. Za pomocą tego samego uszczelniacza smarujemy rurkę wydechową muszli klozetowej i wkładamy ją do ogranicznika w mankiecie przejściowym.

Śrubami z plastikowymi podkładkami przykręć miskę toalety do podłogi lub ściany. Rozcięcie pomiędzy podstawą toalety a podłogą wypełnij szczeliwem.

Przechodzimy do instalacji zbiornika spustowego, upewniając się, że uszczelka pomiędzy nim a kielichem toalety nie przesuwa się na bok podczas jego mocowania. Najlepiej umieścić go na tym samym szczeliwie silikonowym.

Połącz ze zbiornikiem wzmocniony wąż doprowadzający wodę za pomocą nakrętek klapowych, nie zapominając o skonsolidowaniu wszystkich połączeń gwintowych za pomocą taśmy montażowej dymu. Zamknij pokrywę zbiornika spustowego i ustaw przycisk opróżniania.

Otwórz kurek dopływu wody i upewnij się, że nie ma przecieków w miejscach połączeń. W razie potrzeby wyreguluj poziom wody w zbiorniku i zamontuj siedzisko za pomocą pokrywy.

Instalacja toalety jest zakończona. Chciałbym, abyś odebrał ci trochę czasu i wysiłku. Pozwól, że wszystko dostaniesz!