Jak wybrać tablet dla dzieci?

Współczesna osoba, szczególnie odnosząca sukcesy, musi mieć możliwość korzystania z najnowszych środków komunikacji: telefonów, smartfonów, tabletów. Podobnie jak w przypadku innych rzeczy, należy nauczyć się używania gadżetów i rozpocząć naukę tak wcześnie, jak to możliwe.

Jak wybrać tablet dla dziecka? 1 O tym, że aby nauczyć się używać tabletu dziecięcego od dzieciństwa, zaczyna się myśleć o wielu rodzicach, ale nie ma sensu kupować smartfona dla dzieci, ponieważ funkcjonalność jest zbyt duża i nie będzie używana, ale komputer typu tablet jest właśnie taki. W tym samym czasie pojawia się wiele pytań. Który tablet najlepiej wybrać? Czy to nie będzie bolało mojego dziecka? Ile razy dziennie możesz ich używać i wiele innych.

Zaawansowani rodzice rozumieją, że potrzeba opanowania takiej "zabawki" jest świetna i kup gadżet na własne ryzyko. Jak wybrać tablet PC dla dziecka?

Charakterystyka tabletek

Pakiet macierzowo-procesorowy jest najważniejszy w przypadku tabletek dla dzieci. Macierz powinna dać najlepszy obraz (rozdzielczość, jasność, antyodblask, naturalność kolorów, kąt widzenia) za pieniądze, na które można sobie pozwolić. Procesory (regularne i graficzne) odpowiadają za szybkość odtwarzania, płynność ruchów, komfort gry. Słabi procesorzy bezbożnie psują grę, zwłaszcza jeśli jest dużo "pięknych" ruchów, zawsze jest lektura. Na niektórych tabletach gra jest wbudowana w grę i jest spowolniona podczas odtwarzania. Dziecko nie żartuje, aby się niepokoić, jeśli coś nieprzyjemnego dzieje się z jego ulubionymi bohaterami -będą pukać, poruszać się szarpnięciami lub zaczną płakać.

Wyświetlacz powinien znajdować się bardzo wysoko na zdjęciu iw rogach recenzji. Jeszcze ważniejsze jest to, że sprzężenie zwrotne po naciśnięciu małych palców było odpowiednie - szybkie i precyzyjnie ustawione.

Spróbuj grać puzzle na matrycę tabletki tanie - można stracić „kawałek układanki, a następnie wyciągnąć fragment wzburzony, a nawet gorzej - myślę, że umieścić w porządku i jest umieszczona dokładnie. Dziecko będzie grać niechętnie, jeśli gra nie będzie łatwa, jeśli nie poczuje "narzędzia". A co najgorsze, jeśli nie osiągnie pożądanego rezultatu i uzna się za niewystarczająco wykwalifikowanego i sprawnego. Następnie spróbuj wytłumaczyć mu, że nie jest mu winien, i że "hamuje" lub "powoli reaguje" w samym urządzeniu.

Jak sprawdzić tablet?

Biorąc tabletkę posmitsya ekranu pod różnymi kątami, sprawdź odbicia (przejdź do okna), rozpocząć dowolną grę z piękną grafiką, najlepiej z ruchomymi znaki i starają się grać sami. Jeśli nic się nie zepsuje - cóż. Jeśli uważasz, że występuje niewielka niezgodność pomiędzy twoją wydajnością a reakcją gry - odłóż gadżet na bok.

Jeśli nie kupiłeś urządzenie nie dłuższy radzenia sobie z zabawkami, co się z nim stanie, jeśli włożysz mu wiele przydatnych aplikacji, które, nawiasem mówiąc, można uruchomić w trybie stealth, a ty nawet o tym wiedzieć nie będzie Gry stają się pełnowartościowe - jeśli urządzenie będzie hamować teraz, a nowe gry od pół roku, sytuacja będzie jeszcze jaśniejsza.

Jeśli chodzi o sprawę, gumowe podszewki, jasne kolory,duże przyciski (jakby łatwiej je znaleźć i kliknąć) i inne atrybuty, wszystko jest całkiem dobre, ale drugorzędne. Jeśli kupujesz urządzenie cyfrowe, funkcje cyfrowe powinny znajdować się na wysokości, w przeciwnym razie ryzykujesz najważniejsze - dziecko będzie nieprzyjemne i nie będzie się dobrze bawić z urządzeniem. Zgodzisz się, że to, czy będzie z tym kolorem, będzie zupełnie nieważne.

Komputery typu Tablet umożliwiają dziecku nie tylko rozrywkę. Wbrew powszechnej opinii jest to również bardzo skuteczny środek komunikacji i rozwoju dzięki wielu programom edukacyjnym: słownikom, czytnikom, zagadkom i tym podobnym. W grach dzieci mogą rywalizować i osiągać pewne wysokości, choć nie jest to forma konkurencji, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje pełnej funkcjonalności gadżetu: aparatu, możliwości udostępniania danych innym urządzeniom, szybkości urządzenia, jakości ekranu, rysików - ogólnie rzecz biorąc, wszystkiego, co inżynierskie myślenie może być przy okazji. Najważniejsze jest dla ciebie i twojego cudu uświadomienie sobie, że to nie tylko modna zabawka, ale sposób na naukę, zabawę!

Zabezpieczenie tabletu

Jeśli chodzi o widok i godziny użytkowania, tutaj, podobnie jak w przypadku telewizora, lepiej nie nadużywać. Chociaż tablet jest bardzo atrakcyjny jako niania, ale wciąż jest dostępem do Internetu, więc rodzice nie powinni zapominać o bezpieczeństwie. Tutaj czeka nas wiele podstępnych pułapek: zarówno reklamy, jak i obsceniczne słownictwo oraz treści dla dorosłych nie zawsze są na pierwszy rzut oka inne niż dzieci.

Daj dziecku pomocną dłoń w takiej ilości informacji, a nie monitoruj, że się śmiejesprawia, że ​​nie do przyjęcia. W ten sposób dochodzimy do głównego kryterium wyboru tablet - elastyczny, konfigurowalny system operacyjny z możliwością blokowania niepożądanych treści na wszystkie możliwe sposoby. Zwykli rodzice przychodzą do IT rodziców pomocy. Są pierwszymi, którzy sobie sprawę, że grożą dzieciom i jak można je zwalczać. Obecnie istnieją darmowe usługi, które mogą nie tylko zablokować wszystkie niepożądane treści, nie pozwalając dziecku niezależnie go wyłączyć, ale ukierunkować swoje działania na właściwej drodze edukacyjnej, dając dzieciom pewną swobodę działania (np serwisowym rodzina Frolík). Podczas gdy cała dziecko „siedzi” w tabletce, rodzice mogą uzyskać wszystkie statystyki i raport o tym, co dziecko (w wieku od 2 do 9 lat) niż odsetki, i na co zwracać uwagę.