Jak wybrać ołówki, długopisy, notatniki i inne biuro?

Wybór biura ... Wydawałoby się, że może być łatwiej ?! Jednak nawet pióra i zeszyty mogą być szkodliwe i przydatne dla nauki i zdrowia. Aby to zrozumieć, oferujemy kilka przydatnych wskazówek.

Podobnie jak wśród nauczycieli i rodziców, istnieje przekonanie, że sukces ucznia zależy w dużej mierze od urzędu. Jest w tym logika. Jeżeli przykładem rozwiązane poprawnie, ale rozmazane pióro, pisanie krzywej, nieczytelne, harmonogram nie jest na linii, pięć nie chce się zapytać. I, przeciwnie, do czystej i czystej decyzji, nawet z pomyłką, nauczyciel będzie łagodniejszy.
Niektórzy eksperci zalecają, aby pierwszoklasistki zaczęły pisać swoje własne funkcje i problemy piórem (tak jak przy pomocy kaligrafii). I dodać, że w celu zwiększenia efektu może być pióro atramentowe ze specjalnym ważeniem - równoważenie.
Jednak atrament jest głównym minusem tych piór. Pocierają, jakie piękno już tu jest?
Wciąż jednak lepiej jest kupować długopis pierwszej równiarki, ale nie jednej. Niemowlę często traci wszystko.
Starsi uczniowie preferują długopisy żelowe. Są naprawdę wygodne, są łatwe do napisania - mniej napięta dłoń. Jeśli chodzi o kolor, lepiej mieć tradycyjny kolor niebieski i czarny. Modne odcienie kwaśnych odcieni opon, jak pisze student, a także sprawdzający nauczyciel. Później te kolory mogą być blade na papierze, a potem trudno będzie je zdemontować.
Duży plus za pióro, jeśli ma gumowaną wkładkę. Chroni palce przed zsunięciem się i przetarciem odcisków. Tylko pamiętaj, co jest w piórzefirst-graders ta wkładka nie powinna być bardzo nieporęczna. Jego palce są za małe.
Więcej ekspertów mówi, że dla wygody ręki lepiej jest wziąć długopis z trójkątnym ciałem, ale są one jakoś rzadkie.
Z ołówkami wszystko jest łatwiejsze. Jak wiadomo, są w różnym stopniu miękkości (co oznacza wstążkę). Oto prosty uczeń, który wybiera ołówek o umiarkowanej miękkości. Zbyt miękki będzie mocno zmyta i rozmazany po potarciu. Zbyt twardy może porysować papier i dlatego pozostawia ślady po ścieraniu. Jeśli jednak w nowym roku szkolnym Twoje dziecko zacznie czytać rysunki, przy okazji przyda Ci się solidny ołówek.
Gumki już dawno przeminęły, więc wybierz miękko jak poprzednio bez sensu. Wszystkie są wykonane z winylu. Kup gumę z kilkoma kawałkami na raz. Są również bardzo zagubieni jako długopisy i ołówki. Wydawałoby się, że jest to doskonała opcja - gumka do rysika na końcu ołówka, w rzeczywistości nie tak dobra. Po pierwsze, z jakiegoś powodu umierają bardzo szybko, jeśli zostaną użyte po wcześniejszym umówieniu. A jeśli nie w tym celu (niektórzy podczas procesu mentalnego przegryzają koniec ołówka lub długopisu), to jeszcze szybciej.
Ołówek szkolny powinien być prosty i trwały. Alazistyczne ołówki, ze specjalnymi gniazdami dla każdego przedmiotu lub właścicielami na gumce, z przezroczystymi foliami i innymi drobiazgami, zwykle przypominają oczy dzieci, ale są niepraktyczne i kosztują więcej. Kauczuk jest podarty, alisty jest podrapany, a wszystko idzie niepotrzebnie i rozpada się. Ponadto dla dziecka w pierwszej klasie będzie tak dużowszystko nowe i interesujące, a raczej nie będzie chciał spędzać czasu na wnikliwym rozprowadzaniu długopisów i ołówków na gniazdach i gumkach.
Kolejny warunek dla ołówka pierwszej równiarki - powinien być sztywny, ale lekki. Miękka zawartość może łatwo się zepsuć, a on sam będzie pamiętać z czasem, straci swój wygląd i musi zostać wymieniony. Dobry ołówek może trwać kilka lat.
W czasach radzieckich istniały praktyczne plastikowe lub drewniane pudełka z pokrywką z przykrywką - to jest, można powiedzieć, idealny wariant. Kolejna nie najgorsza opcja - rurka ołówkowa, w której jedna połówka ściśle przylega do drugiej.
Tematem specjalnym są zeszyty szkolne. Przede wszystkim zwróć uwagę na okładkę. Oczywiście, student jest ciekawy, kiedy ma piękne zdjęcia. W tym numerze możesz iść do dziecka i pozwolić mu wybrać dla siebie. Ale kontrola wszystkiego jest tego warta. Od barwienia, "dmuchanie w oczy" lub, co gorsza, zdjęcia z nutą erotyki są lepsze, jeśli uczeń odmawia. Zbyt jasne kolory są dobre tylko za pierwszym razem, a następnie zaczną rozpraszać i denerwować. Biuściaste dziewczyny na okładce raczej nie zostaną zatwierdzone przez nauczycieli.
Dlatego młodsi uczniowie powinni wybierać własne zeszyty z samochodami, transformatorami, piratami, nadludziami, kociętami i piosenkarzami. A licealiści, jeśli choć trochę są zainteresowani nauką, sami wybierze dzisiejsze popularne zeszyty z formułami i wykresami różnych przedmiotów.
Po spojrzeniu na okładkę zajrzyj do środka i doceń jakość papieru. Błyszcząca biel nie jest odpowiednia. Lepsze jest prostebiały, trochę szorstki. Lub lekko szarawy lub żółtawy. Strony o innych, bardziej żywych kolorach mogą ponownie denerwować i zwiększać zmęczenie ucznia. Podobnie, zmęczenie oczu może być rozmytymi linijkami lub komórkami. Lub, przeciwnie, drukowane, ale bardzo kontrastujące kolory. Optymalne kolory są różne - niebieski lub fioletowy. Zwróć uwagę na grubość arkusza. Przez papier nie należy oświetlać napisu na plecach - jest to złe dla oczu i wygląda na niedokładne.
Nie ma specjalnych wymagań dotyczących znaczników i znaczników. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest zapach. Powinno być minimalne, a jeszcze lepiej być nieobecnym. Teraz pojawiły się wygodne pisaki z "ochroną przed stwardnieniem": jeśli zapomnisz go zamknąć, pióro nie wyschnie, ale tylko na górze może zostać zachowane. Aby rozpocząć pisanie od nowa, wystarczy 10 minut, aby zamknąć pokrywę.
Kleje są w większości potrzebne tylko dla dzieci na lekcjach w miejscu pracy. Tylko klej PVA jest dla nich odpowiedni: jest na bazie wody, a nawet jeśli jest "pijany", nie jest przerażający. Dużą zaletą jest obecność w tubie specjalnego dozownika - ręce są mniej brudne, niepotrzebne vileesh, a użycie takiego kleju jest znacznie wygodniejsze. Na pierwszy rzut oka "kredki" powstają na bazie krzemianu, który może powodować oparzenia śluzu, reakcje alergiczne i wzrost temperatury.
Nożyczki są również potrzebne tylko na początku. Kupując nożyczki lepiej jest przeprowadzić mały test - przeciąć papier. Złe nożyczki albo nie będą cięły, albo zostaną obcięte, pozostawiając krawędziegrzywka Nie bierz ich. Należy również pamiętać, że końcówki są matowe, a następnie ostre dziecko może doznać obrażeń.
Podsumowując, kilka przydatnych wskazówek, które odnoszą się do całego biura jako całości:
1. Nie warto kupować biura na rynku. Taniość może pokryć różnicę toksyczności, szybko stracić swoje właściwości i wznieść ważny moment.
2. Staraj się unikać papeterii ze smakami. Są dobre tylko przez pierwsze pięć minut, wtedy zaczną być denerwujące w najlepszym razie, a nawet w ogóle powodują alergie.
3. Kup biuro z dzieckiem. W końcu dzięki temu produktowi można wyróżnić się w klasie lub odwrotnie, potwierdzić przynależność do określonej grupy.