Jak wybrać młotek?

Jak miło mieć spokojnych i spokojnych sąsiadów, którzy nie będą co wieczór przenosić mebli, nie lubią grać na pianinie, słuchać ciężkiego rocka, w spokojny niedzielny poranek włączają cios. Ale każdy z nas, robiąc naprawy, zamienia się w tego "złego sąsiada z brzęczącym uderzeniem". Jeśli zdecydujesz się na naprawę, to bez tego "pobliskiego bodźca" nie poradzisz sobie. Ale, aby kupić jakościowy cios, nie jest to takie łatwe. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: "Jak wybrać młotek?"


Rodzaje wykrojników

Młotki są domowe i profesjonalne. Pierwsza wersja jest bardziej funkcjonalna, za jej pomocą można nie tylko młotkować i wybić ścianę, ale także wkręcić śruby i wiertło.

Oczywiście modele krajowe będą służyć mniej niż profesjonalne, ale ponieważ specjaliści wiedzą dokładnie, jak wybrać odpowiednie narzędzie, tutaj opiszemy cechy modeli krajowych.

W zależności od ciężkości, perforatory domowe dzielą się na płuca (ważące 2-4 kg), średnie (ważą około 5 kg), ciężkie (ważące 7 kg). Wiertarka może mieć trzy tryby pracy: tryb "uderzenia", tryb "wiercenia" i tryb łączący dwa poprzednie "wiertło z uderzeniem". Opcja uderzenia jest konieczna, aby przełamać otwory. Opcja wiercenia jest potrzebna, jeśli chcesz otworzyć otwory w miękkim materiale (płyta gipsowo-kartonowa, drewno itp.). Ale funkcja wiercenia z uderzeniem jest konieczna podczas pracy z materiałem stałym (cegła, beton itp.). Według liczby trybów istnieją perforatory 1, 2 i 3-trybowe.

wybierz młotek

Przez rodzaj napędu są również perforatory elektryczne i akumulatorowe. Akumulatory są wygodniejsze, ponieważ nie trzeba ciągnąć za gniazdo i przewód, ale taki dziurkacz ma ograniczoną pojemność akumulatora w czasie. Istnieją również przebijaki pneumatyczne i benzynowe, ale takie modele należą do klasy profesjonalnego sprzętu.

Cechy stempla

typu amunicji

w nowoczesne urządzenia obrotowego wynosi zwykle od dwóch typów wkładów: SDS-Max i SDS +. Najnowsze modele są przeznaczone wyłącznie do standardowych wałów o określonej średnicy dysz. Typ kasety, podobnie jak sds +, jest wyposażony w modele domowe perforatorów. Śmigła z wkładami sds-max z reguły są używane przez profesjonalistów.

jak wybrać młot do domu

Zanim wybierzesz młotek, musisz znać następujące rzeczy. Niezależnie od tego, czy perforator może pracować tylko z pewnymi dyszami i wiertłami, a zatem potrzebny jest adapter do mocowania wiertła z konwencjonalnej wiertarki lub śrubokręta.

Zasilanie

Jedną z głównych cech młotkiem - jest moc, ponieważ wpływa na to jak szybko i sprawnie działa narzędzie i że będzie grubość wiertła, z którego będzie on rozwiązać problem na wiercenia lub wiercenie ścian. Oczywiście, bardziej wydajne puncher, więc lepiej, ale są też wady: narzędzie ma więcej władzy, tym więcej on waży, dlatego często trzeba robić przerwy „dymu” między zadaniami.

Umiejscowienie młota

w celu wybrania młotka

Umiejscowienie silnika młota może być poziome (zwane osiowym stemplem) i pionowe. Wybijak osiowy ma wyższą wydajność, opcja ta jest bardziej wydajna i dłużej służy. Druga opcja nie jest tak dobra, jak perforator jest znacznie ważniejszy.


Przed zakupem wykrojnika należy zwrócić uwagę na fakt, że większość modeli dziurkacza ma funkcję przełączania prędkości, Zgadzam się, jest to bardzo wygodne, ponieważ do otworów o różnych głębokościach potrzebna jest również inna prędkość. Niektóre modele perforatorów mają funkcję "automatycznego wyboru prędkości". Dzięki tej funkcji młot wybiera żądane parametry, w zależności od specyfiki operacji.

wybieranie młotka

Ponadto, przed zakupem konkretnej marki lub modelu, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną cechę. Wiertarka udarowa czasami utknie w materiale, dlatego trudno go usunąć. W takim przypadku opcje zatrzymania pracy podczas zakleszczania wiertła, a także obrotu do tyłu, są tylko odkryciem. Ponadto niektórzy producenci modeli perforatorów są wyposażeni w system odpylania próżniowego. Taki system jest wymienny lub wbudowany. Dostępna jest również bardzo wygodna opcja pomiaru głębokości.

Jeśli planujesz wybrać młotek do domu na długi czas z nim, pożądane jest, aby miał wyłącznik stop (w tym przypadku nie musi koniecznie trzymać przycisk zamknięcia na stałe).

Cena

Dla każdego zakupu ważne jest oczywiściecena Koszt uderzenia zależy głównie od powyższych cech i cech. Zwykle klienci wybierają perforatory takich marek jak bosch, makita, które dowiodły niezawodności i jakości produkowanego sprzętu.

Jeśli nadal masz wątpliwości, który model preferować, zawsze możesz zapoznać się z sekcją "przeglądy ciosów". Ta sekcja zawiera prawie każdy sklep internetowy lub czyta recenzje na specjalistycznych forach.

jak wybrać młotek do domu

Naprawa jest dość problematyczna i droga. Chcesz się kłócić? Przypomnijmy zatem ceny tapet i płytek ceramicznych, sufity podwieszane, listwy przypodłogowe i laminat, pamiętajmy, że Twoje poglądy znacznie się różniły w ostatecznym wyniku. Ale bez względu na to, jak patrzysz na ostateczny rezultat naprawy, musisz sam sobie uświadomić wszystko w 100%: naprawa musi być wykonana w jakości, która przetrwa co najmniej 5 lat. Zrobienie tego jakościowo bez pomocy dobrych instrumentów jest po prostu niemożliwe. Tak więc stajemy się cierpliwi i odpowiedzialnie podchodzimy do pytania, jak wybrać młotek.

Życzymy Państwu łatwej i przyjemnej pracy, pięknej i jakościowej naprawy!