Jak szybko zamrozić ciasto francuskie?

Przyspieszenie już szybkiego procesu rozmrażania ciasta francuskiego może, po wygraniu kilku minut, beznadziejnie zepsuć dobry produkt. W sprzyjających warunkach dla niego zwykłym kuchni lodówka i rozmrażać nawet domu cieście francuskim, którego grubość wynosi zwykle dwa razy więcej niż w fabryce, nie zajmuje zbyt wiele czasu od 45 minut do dwóch godzin w zależności od wielkości kawałków. Ciasto przemysłowy jest całkowicie wyprodukowane w taki cienki pasty że prawdopodobnie jest to niezbędne, aby upewnić się, że nie za dużo stopiony przed czasem, nie przyspieszyć bieg wydarzeń. Płytka o wadze 250 gramów (kwadrat o boku 17 cm i grubości 6-7 mm), leżący na stole w temperaturze pokojowej, osiąga pożądany stan w ciągu 15-20 minut.
Ciasto liściaste jest podobne strukturalnie do ciasta składającego się z dużej ilości cienkiego ciasta posypanego olejem (margaryną). Smak i piękno gotowego wypieku zależy od ich jednorodnej przemiany. Temperatura jest jednym z głównych czynników zapewniających taką samą jednolitość. I w przypadku zwyczajnych ciasta specjalnie przechowywane w ciepłych warstw olejowej (śmietana) dobre prosochyly każdy ciasta, po czym ciasto francuskie to awarii. Dlatego na wszystkich etapach przygotowywania temperatura w pomieszczeniu i temperatura samych produktów nie powinna przekraczać 18 ° (najlepiej - 15). To samo wymaganie rozciąga się na proces rozmrażania zamrożonego ciasta francuskiego. Gwałtowny wpływ na to przez różne urządzenia grzewcze (kuchenki mikrofalowe, baterie, talerze) nie jest możliwyrównomierny olej rozmrażania: (! i czasami) górne topi się i wnikają do ciasta, przy czym wnętrze pozostają zamrożone. Próby vidihrity ciasta w zamkniętym opakowaniu w ciepłej wodzie Oprócz problemów, które zagrażają jego penetracji do wnętrza szczelności paczki, która jest raczej konwencjonalny i błąd. W rezultacie, ciasto ponownie i zamiast cierpieć rumiany placki i języki powietrza, topienia w ustach, przychodzą rezinopodobnyye bezkształtne ciasta na herbatę. Oczywiście, i mogą być, ale zanim goście nie będą się już chwalić. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciasta domowego przygotowywanego bez specjalnych wzmacniaczy, konserwantów, stabilizatorów i innych osiągnięć chemicznego przemysłu spożywczego.
Jak prawidłowo rozmrozić ciasto francuskie?
 1. Najlepszy ze wszystkich, biorąc paczkę z testem z zamrażarki i pozostawić na noc w lodówce rano (lub później) zaczynają piec. Ciasto francuskie chłodziarka podgrzewane tylko 5-7 °, ale jest na ciepłej kuchni, skoro nie stwierdza stopni optimal 15-18.
  W temperaturze pokojowej rozmrożone ciasto francuskie jest znacznie szybszy niż w lodówce, ale nie odbiegają od niego z dala należy zawsze upewnić się, że nie przegrzewa, czasami nawet usunięcie zimno aż równomiernie wokół szew osiągnięciu żądanej temperatury.
  Jeżeli zamrożony bułeczki ciasta musi być stosowane ostrożnie, ponieważ warstwa rozmrażanie wygina gotowy pokład cięte i natychmiast rozpoczyna na ofertęlub dostaje się do lodówki, gdzie czeka na swoją godzinę. Zrelaksuj się nieco i przyspieszenie wdrożenia pomoże Ci rozgrzać ręce. Połóż dłoń na wewnętrznej stronie częściowo zwiniętego bułka - poczujesz, jak natychmiast rozgrzewa się i staje się posłuszna, dzięki temu promocja jest łatwiejsza. Ten sam efekt zostanie uzyskany w wąsko kontrolowanym strumieniu ledwie ciepłego powietrza z suszarki do włosów. Najważniejsze jest, nie daj się ponieść emocjom: kilka sekund na turę - nigdy więcej! Jeśli nie planujesz cięcia ciasta rolowanego, to znaczy, że potrzebujesz jednej warstwy, patrz sekcja 1.
  Z suszarką do włosów, ale bez końcówki koncentratora, z ruchomymi ruchami, bez opóźniania strumienia w jednym punkcie, jest możliwe dla n ' Przez kilka minut zamrażamy fabryczne ciasto, wstępnie napełnione talerzami. Jednocześnie każdą płytkę należy rozmrozić osobno, stale obracając i kontrolując temperaturę. Ciasto powinno stać się plastyczne, ale jednocześnie zachowywać elastyczność i być zimne w dotyku.
  Nie pozostawiaj ciasta francuskiego otwartego na długo, aby nie zaklinowało się; przykryj go wilgotną ściereczką lub filmem. Z tego samego powodu nie kieruj suszarki (jeśli zdecydujesz się jej użyć) bezpośrednio na ciasto, lepiej, jeśli strumień powietrza dostanie się do niego przez folię lub szmatkę.
  Podczas pieczenia dużej liczby warstw, dodatkowe kawałki ciasta, czekając na swoją kolejkę, leżą w jednym rzędzie na desce, przykrywają plastikową torbą lub serwetą i trzymają w lodówce.
  Można zebrać ciasto własnej produkcji, a mrożone zapasy nie są gorsze niż w fabryce. TylkoNie wkładaj go do zamrażarki, wyciskaj po raz ostatni, pokrój na kawałki kwadratowych lub prostokątnych kawałków i rozłóż na desce tak, aby nie przylegały do ​​krawędzi (możesz w kilku rzędach, tłumaczyć każdą folię lub paczki) i zamrażać. Następnie, już całkowicie zamrożone, można je ułożyć w jednej paczce i pobrać partię do wymaganej liczby po kawałku. Podczas krojenia ciasto bardzo szybko się rozmraża.
  Wielokrotne zamrażanie drożdżowego ciasta francuskiego jest absolutnie niedopuszczalne, ale tutaj bez drożdży, we wszystkich innych warunkach, jest to możliwe, aczkolwiek niepożądane.
 2. ,