Jak prawidłowo rozmrażać produkty

Wiele osób ma bardzo mało wolnego czasu. I nie mogą czekać przez kilka godzin, aż produkty zostaną rozmrożone naturalnie w temperaturze pokojowej. Dla nich kuchenka mikrofalowa jest świetnym sposobem na osiągnięcie powyższego celu.
Każdy wie, że podczas rozmrażania produktów możesz zepsuć ich jakość. A jeśli rozmrożymy prawidłowo, to zachowana zostanie jakość produktów.

Jak rozmrażać produkty w kuchence mikrofalowej.
Gdy proces rozmrażania ma miejsce, woda nasycająca komórki twoich produktów jest obficie uwalniana. A jednocześnie zaczynają się pojawiać w różnych reakcjach chemicznych. Prawdopodobnie wszyscy zauważyli, że jagody, warzywa i różne owoce zmieniają swój kolor i kształt po rozmrożeniu. Jest jeden sekret, ponieważ podczas rozmrażania można zaoszczędzić więcej witamin. Ten sekret jest bardzo prosty. Trzeba tylko przeprowadzić proces rozmrażania w krótszym czasie. Dlatego kuchenka mikrofalowa jest niezastąpiona w tym procesie.
Podobnie, w procesie szybkiego rozmrażania w piecu, składniki odżywcze i naturalny smak produktu są bardzo dobrze zachowane. W kuchence mikrofalowej rozmraża się wiele lub więcej dokładnie dziesiątki razy szybszych produktów. Osiąga się to poprzez sposób, w jaki jest on umieszczony, to jest w piecu, cały produkt jest natychmiast skłonny do rozmrażania, a nie jego poszczególnych części - w górę lub w dół.
Radzę zamrozić produkty w kuchence mikrofalowej i nie trzymać ich długo i natychmiast gotować niektóre z nich.
Baw się dobrze w swoim piecu. I zauważysz, że ma różne reżimy mocy. JestemRadzę umieścić mniejszą pojemność przed rozmrożeniem. Ma to na celu zapewnienie stopniowego rozmrażania produktu. I z wielką mocą twoje produkty będą na zewnątrz normalne, a lód będzie w nich. Nawet przy tak silnym odtajaniu Twoje produkty mogą rozpocząć proces gotowania od zewnątrz.
Podczas rozmrażania warzyw lub owoców radzę ci umieścić je w dowolnym pojemniku lub naczyniu na kuchenkę mikrofalową i wlać do niego niewielką ilość wody. Kiedy rozmrażasz jagody, powinieneś wziąć to kilka razy podczas procesu i mieszać.
Kiedy musisz rozmrażać mięso w kuchence mikrofalowej, radzę ci przyciąć duży kawałek do mniejszego, ale tylko one powinny być tego samego rozmiaru. A jeśli koniecznie potrzebujesz dużego kawałka mięsa, radzę rozmrozić go w następujący sposób: konieczne jest wykonanie go w kilku okresach. To znaczy, umieść go w kuchence mikrofalowej na cztery minuty kilka razy z rzędu, z małą przerwą.
Podczas rozmrażania tuszki ptaka radzę użyć folii. Konieczne jest osłonięcie skrzydeł ptaka. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że ​​nie są one spalone lub ugotowane, ponieważ są one bardzo cienkie w porównaniu do wszystkich tusz drobiowych.