Jak oszczędzać wodę?

Nadszedł więc czas na właściwe wykorzystanie zasobów energetycznych. Jak pokazuje praktyka, zainstalowane liczniki wody zdołały zaoszczędzić nawet jedną trzecią kwoty płatności za media. Okazuje się, że urządzenia księgowe opłacają się za około rok.

DLACZEGO RODZINKI?
Przywilej urządzeń do rozliczania wody polega na tym, że konsument płaci tylko za faktycznie wykorzystaną kwotę. Wcześniej, jak było? Istnieje pewien standard, który został znaleziony po długich obliczeniach. Stwierdza, że ​​przeciętna osoba zużywa 176 litrów gorącej wody i 250 zimnych w miesiącu. Norma jest absolutnie obojętna na to, do czego przylegasz, na przykład na widoki, które zabraniają ludziom prać więcej niż raz w miesiącu.
Wraz z instalacją miernika życia zmieni się na lepsze, ponieważ wielkość płatności będzie obliczana bezpośrednio z poziomu zużycia.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA TO ZROBIĆ?
Jest łatwy do zainstalowania urządzeń księgowych. Najpierw musisz skontaktować się z firmą zarządzającą, aby dowiedzieć się, jaki typ licznika jest odpowiedni dla Twojego domu, a także zapoznać się z prawami i obowiązkami, które pojawiają się wraz z kontuarem.
Po drugie, znajdź firmę, która zajmuje się instalacją wodomierzy. Zwykle specjaliści z tej samej firmy pomogą ci "oddać do recyklingu" kanalizację w ladach, ponieważ konieczne będzie zainstalowanie również dźwigów, które nakładają się na ciepłą i zimną wodę.
W przypadku tej samej firmy należy omówić kwestię kto, jak i kiedy będzie wykonywany serwis liczników.
Następnie zaproszeniprzedstawiciel firmy zarządzającej, która dokonuje aktu akceptacji do działania urządzeń księgowych. "Zaproszenie" należy złożyć w Kodeksie karnym w formie wniosku i dołączyć do niego, kopie certyfikatów i paszportów dla zainstalowanych urządzeń.
No cóż, pracownik firmy zarządzającej powie ci, w jakiej kolejności zostaną usunięte odczyty z liczników.

KIEDY?
Zgodnie z ustawą "O oszczędzaniu energii" liczniki należy zainstalować do 1 lipca 2012 r. Ale to samo prawo przewiduje "okres przejściowy" do 1 lipca 2013 r. W każdym razie nie będzie żadnych kar ani sankcji wobec tych, którzy nie mieli czasu się pośpieszyć. Pewnego dnia ludzie przyjdą ich odwiedzić i ustawić liczniki "w przymusowej kolejności". Właściciele apartamentu nie będą mogli opłacić pracy. Inna opcja - płacisz za wyświetlacze ogólnego urządzenia księgowego. W tym przypadku nie można podchodzić do podstępnego podejścia do języka, ponieważ trzeba będzie zapłacić za standardy, które mogą znacznie przekroczyć rzeczywiste zużycie wody.

KTÓRE KRYTERIA WYDOBYWAĆ?
Istnieje wiele modeli akredytowanych do instalacji w rosyjskich domach. Pełną listę tych liczników można uzyskać od firmy zarządzającej lub znaleźć samodzielnie przez Internet.

CO ZMNIEJSZYĆ UWAGĘ?
Należy pamiętać, że licznik będzie musiał być regularnie serwisowany i wykonywany. Pod koniec pewnego okresu urządzenie albo przechodzi niezbędne, albo zmienia się na inne. Oczywiście za te pieniądze.
W Internecie ludzie z "uderzonymi rękami" twierdzą, że umiejętnieaby użyć magnesu, możesz obniżyć opłatę za wodę prawie do zera. Ostrzegamy i zapraszam do wszelkiego rodzaju manipulacji! Oszczędzaj bez niego. W przeciwnym razie jest to oszustwo, które będzie musiało być pociągnięte do odpowiedzialności.
Zwróć także uwagę, ile osób jest zarejestrowanych i faktycznie mieszka w twoim domu. Jeśli rzeczywista liczba mieszkańców przekroczy liczbę zarejestrowanych, być może będziesz musiał zapłacić więcej, niż gdybyś właśnie zapłacił za te stawki. Jednak wcześniej czy później będą musieli zapłacić za liczniki, a korzyści z braku któregokolwiek z rezydentów rezydencji zostaną zniszczone.
Jednak większość z nas nadal zgadza się, że licznik jest bardzo pomocny w oszczędzaniu na kosztach wody. Nawet rodziny, które mają dwoje małych dzieci i pralkę każdego dnia, mogą zaoszczędzić pieniądze. I to jest wskaźnik.