Jak oczyścić wannę z zażółcenia?

Jakość wody w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Zbyt twarda woda opuszcza mury wanna i umywalka kamień i rdzę, z której nie tak łatwo się pozbyć. Żółte plamy są trudne do czyszczenia, a większość zakupów jest całkowicie bezsilna przed nimi. Można, oczywiście, przykryć szkliwa wanna lub akryl, ale niech najpierw starają się narzędziami, które pomagają czyścić łazienkę z żółknięcie i odesłać go nawet bez białych plam i smug.
środki ludowej zwalczania żółte plamy
, żółte plamy na powierzchni basenu - jest wapno, co jest szczególnie czuły utworzone w miejscach, w których woda: slyvnoho wokół otworu, a na przeciwległym końcu kąpieli. Jeśli woda zawiera dużo żelaza, wtedy kąpiel może czasami przybrać nieprzyjemny rdzawy odcień. Na szczęście z tego zanieczyszczenia jest łatwy w obsłudze i pomóc nam z tym poręczne środków domu:
 1. Esencja octowa.Zamknij otwór spustowy i wlej ciepłą wodę do wanny, tak aby pokryła wszystkie żółte plamy. Rozpuść w sobie niewielką ilość ektogennej esencji i idź na swoje własne sprawy. Po kilku godzinach spuścić wodę i przepłukać ją wodą. Ta metoda jest odpowiednia dla żółtych plamek, które tworzą się w dolnej części wanny.
  Soda i amoniak.Rozpuść pół paczki sody z półstałym alkoholem w misce, aż utworzy się miednica. Zastosuj powstały środek do powierzchni wanny z ruchami ocierania i pozostaw na 10-30 minut, w zależności od tego, jak wszystko działa. Po upływie tego czasu spłucz ciepłą wodą, jeśli to koniecznepowtórz procedurę.
  Sok z cytryny.Wyciągnij sok z cytryny i podgrzej go w kuchence mikrofalowej. Za pomocą gąbki rozprowadzić ją po powierzchni wanny i pozostawić na pół godziny. Następnie spłucz ciepłą wodą.
  Ocet.Ocet należy również rozgrzać w kuchence mikrofalowej i nałożyć na żółte plamki, a po pół godzinie spłukać ciepłą wodą.
  Proszek do prania.Umyć powierzchnię wanny i rozprowadzić zwykły detergent w proszku. Delikatnie zeskrobać ją przez ściany i pozostawić na pół godziny. Następnie pocierać i spłukiwać ponownie ciepłą wodą. Ta metoda jest idealna do wanien akrylowych.
  Przed przystąpieniem do czyszczenia wanny należy bezwzględnie chronić ręce gumowymi rękawicami. Wycieki są szybciej tracone, jeśli powierzchnia wanny jest wstępnie oczyszczona z tłustej powłoki. Możesz to zrobić za pomocą zwykłego detergentu do zmywania naczyń. Ocet i kwas cytrynowy poradzą sobie nie tylko z rozkwitem limonki, ale także rdza.
  Środki chemii gospodarczej
  Specjalistyczne środki do czyszczenia zestawu łazienkowego. Niestety, cudowne właściwości zadeklarowane w reklamie w większości przypadków są całkowicie nieskuteczne. Szczególnie na próżno są pieniądze, za które ludzie wydają dużo pieniędzy. Ale doświadczenie pokazało, który ze środków okazał się najbardziej skuteczny:
  Sanita;
  "Kometa przed kradzieżą";
  "Upuść";
  "Siedmiu krasnoludków";
  "Sanivit";
  "Super Cleaner".
  "Cif" i "Cilit" są również dobre w usuwaniu osadów wapiennych i rdzy, ale nie radzą sobie z przestarzałymi plamami.
  Zapobieganie powstawaniu żółtych plamek
  Aby nie tracić czasu i wysiłku na oczyszczenie starych żółtych plamek z kamienia i rdzy, należy codziennie monitorować stan kąpieli i podejmować środki zapobiegawcze:
  za każdym razem po użyciu spłukać powierzchnię łaźni ciepłą wodą;
  raz lub dwa razy w tygodniu czyść wannę miękkim środkiem czyszczącym.
  W ten sposób zapewnimy wannę z płytkami nazębnymi i plamami i nie będziemy musieli długo zastanawiać się nad wyborem nowej okładki.
  A co najważniejsze, bez względu na to, jak używasz wanny do czyszczenia, nie zapomnij o środkach ostrożności, a także przeczytaj uważnie instrukcje użycia chemii gospodarczej.