Jak oczyścić okoń?

Z szacunku dla hobby naszych tchórzliwych mężczyzn, kobiety czasami muszą czuć się jak pracownik zakładu rozbioru w fabryce ryb. A rodzaj bicia w konwulsjach okonia powoduje, że popada w otępienie. Co zrobić z tym śliskim stworzeniem: odejść, by cierpieć w zlewie lub ulżyć w cierpieniu? A może udać się na targ i wymienić na już przycięte okoń? Lub poradzić sobie z tym trudnym zadaniem i zdobyć pochwałę od męża? W każdym razie pierwsza rozmowa na temat separacji ryb zostanie zapamiętana na długi czas. A jeśli chcesz, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez żadnych incydentów, musisz prawidłowo umyć dorzecze.Jak oczyścić grzędzie rzeki?
Łatwiej będzie wyczyścić okoń, jeśli został złapany lub kupiony niedawno. Czyszczenie ryb - sprawa niezbyt przyjemna, wymagająca pewnych kosztów tymczasowych i psychologicznych:
 1. Przygotowanie. Przed oczyszczeniem koryta rzeki należy założyć grube gumowe rękawice. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ płetwy okoni są bardzo ostre i trujące. Jeśli zranisz płetwę, wtedy rana będzie bardzo długo chora i leczyć. Potrzebujesz rękawiczek, aby uwolnić ręce od duszącego zapachu ryb.
 2. Ryby muszą być poddane ubojowi. Najtrudniejszy ze wszystkich etapów. A ryba, jak bardzo czuje twoje podejście iw najbardziej odpowiedzialnym momencie, kiedy dłoń trzyma ostry nóż, zaczyna szarpać z całej siły. Krzyki przerażenia w tym momencie muszą zostać zmienione na chłód i wyrwać nóż w oko w widelcu, przecinając jego kręgi. Nadal istnieje sposób na zabicie ryby,co uratuje twoje nerwy, ale spowoduje, że okoń się pogniecie: wystarczy położyć go w zamrażarce i czekać godzinami. Potem możesz zacząć odrywać łuski od niego.
 3. Usuwamy płetwy. Wytnij płetwy bardzo ostrożnie. Płetwa grzbietowa jest łatwa do usunięcia za pomocą szczypiec. Aby to zrobić, musisz przypiąć je i pociągnąć do głowy.
 4. Odcięliśmy głowę. Ten element można pominąć, jeśli ryba jest całkowicie usmażona lub upieczona.
 5. Czyścimy łuski. Aby oczyścić bistro z dorzeczem, można przez chwilę umieścić go w zamrażarce. Wagi zostaną zamrożone i łatwo wyczyszczone nożem lub widelcem. Można również smarować okoń kwasem octowym i pozostawić na 15 minut, po czym łuski zostaną łatwo usunięte. Jeśli łuski muszą zostać usunięte za pomocą skóry, wykonaj nacięcie wokół głowy i pociągnij "płachtę" skóry do ogona.
 6. Usuwamy jelita. W tym celu konieczne jest zgięcie brzucha biednej ryby z otworu odbytu na bok głowy. Potem wyjmujemy wszystkie jelita i musimy oczyścić rybę z czarnego filmu.
 7. Umyj gotową tuszę. Po oddzieleniu ryby należy ją dokładnie przepłukać zimną bieżącą wodą.
Teraz możesz zacząć przyjemniejsze zajęcie - przygotowanie smacznych potraw z okonia. A żeby wyczyścić okon rzeki, możesz zapytać i męża.

Co można przygotować z okonia rzecznego?
Naczynia, które można ugotować z tego zestawu ryb rzecznych:
 • podsmażać kawałki;
 • piec w całości;
 • podsmaż całą tuszę;
 • aby zrobić nadziewane okoń;
 • przygotowanie powodzi;
 • zgrzać ucho;
 • zrobić ciasto rybne;
 • uczynić z bobu okoń z białym winem;
 • zrobić hamburgery rybne.
Aby upiec i usmażyć całą skórkę tuszy, nie trzeba jej usuwać. Z niego dostajesz apetyczną złotą skórkę. W tym przypadku nie ma potrzeby odcinania głowy. Ale do gotowania ryb pod sosem lub mielenia, skóra powinna zostać usunięta.

Interesujące narzędzia do czyszczenia ryb
Specjalny sprzęt do czyszczenia ryb można kupić w sklepie lub samodzielnie:
 1. Weź pałeczkę o szerokości 3-4 cm i długości 20-30 cm i tarkę, której nie należy się użalać. Przetnij jej bok małymi, kłującymi dziurami i zawiń wokół patyka, pozostawiając miejsce na rączkę. Zamocuj tarka małymi gwoździami. Dzięki takiej adaptacji dorzecze będzie łatwiejsze do czyszczenia.
 2. Zamiast gratować na kiju, możesz przygwoździć kilka kapsli do góry nogami. Końcówka krawędzi pokrywki z łatwością usunie łuski z powierzchni ryby.
Jeśli podczas czyszczenia grzęda się ześlizgnie, a następnie zdejmij ją obcęgami. Pomoże to w rozszczepieniu śliskiej ryby.