Jak nosić dziecko w samochodzie?

Czy masz dziecko i zostało dodane do jednego pasażera w samochodzie? Uwaga! Od tego momentu Twój samochód powinien być tak wygodny i bezpieczny, jak to tylko możliwe. O tym, jak zmienić wnętrze pojazdu i zachowanie kierowcy w związku z tym szczęśliwym wydarzeniem, skonsultowaliśmy się z doświadczonymi kierowcami "samochodami dziecięcymi".

O BEZPIECZEŃSTWIE
Pasażer w wieku poniżej 12 lat wymaga szczególnej uwagi i dodatkowych dostosowań do transportu w samochodzie danej osoby. Przede wszystkim to, czego potrzebuje właściciel samochodu (częściowo zadowolony "właściciel" swojego syna, córki, a nawet obu naraz) - fotelik samochodowy dla dzieci.
Na szczęście dzisiaj większość "automatycznych mat i autopap" już zrozumiała potrzebę zakupu tego urządzenia (choć nie bez pomocy wysokich, ale takich niezbędnych kar za nieprzestrzeganie tej zasady). I w związku z tym sugestia na temat "Czy jeszcze nie kupiłeś krzesełka dla dziecka w samochodzie? Pomyśl! ", Pomińimy. Rozważmy, lepiej, to urządzenie bliżej.

DZIECI W MASZYNIE
Kołyska jest uważana za najbardziej odpowiednią opcję transportu okruchów, które nie trzymają jeszcze głowy i nie siedzą. Dziecko w nim jest w pozycji leżącej, wygodne dla niego i nic nie grozi kruchym kręgosłupem, a miękki, szeroki pasek, który przechodzi przez brzuch, niezawodnie utrwala pozycję.
Podobne kluczyki do samochodu (należące do grupy "0+" i ocenione na wagę od 3 do 13 kg). Posiadają anatomiczny kształt i specjalny wygodny zagłówek, wyposażony w specjalny uchwyt do przenoszenia, który może powiesić zabawki, dzięki czemu dziecko nie nudzi sięw drodze
Ustanowienie krzesło dla dzieci mogą być z przodu i na tylnym siedzeniu pasażera. Reguły ruchu drogowego nie zabraniają ani jednego, ani drugiego. Najważniejsze jest to, że został on skierowany przeciwnie do kierunku jazdy samochodu - czyli powrót do szyby. Wymóg ten wynika z faktu, że dzieci poniżej jednego roku są bardzo słabe kręgi szyjne.
W przypadku instalacji zapamiętać na długo przed obowiązkowym odłączenia poduszki powietrznej pojazdu. I nie zapominaj, że najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie - za siedzeniem kierowcy. A najbardziej niebezpieczny jest pasażer z przodu.

Z HODOVASYKA i starszych
Kolejna grupa fotelików samochodowych dla dzieci przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej jednego roku i wadze 9-18 kg w wyglądzie, te krzesła nie są bardzo różni się od powyższego, ale mogą być mocowane zarówno w ruchu ruch i przeciw niemu.
dziecięce foteliki samochodowe „1+” wymagają szczególnie starannej selekcji i muszą spełniać wagi dziecka (lub dziecko jest niewygodne, jest kapryśna, rozpraszać kierowcę). Dlatego przed zakupem tak ważne jest, aby umieścić dziecko w fotelik kontroli i sterowania ponownie, nie zakrzywiony lądowanie kręgosłup wygodnie głowy, żadnych pasów ciśnienia.

dla osób powyżej ... 6
Konieczne jest, aby wspomnieć o dzieci powyżej 6-7 lat. Po nazwaniu przewozu tego wieku zasady grupy są naruszane częściej niż z dziećmi.
Rodzice często błędnie uważa, że ​​aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka, wystarczy umieścić go na czymś wyższym i zapewnić regularny pasbezpieczeństwo. Stop! Dołączając dziecko w podobny sposób, narażasz go na jeszcze większe ryzyko niż wtedy, gdy nie jest ono w ogóle przymocowane.
Aby zapewnić bezpieczeństwo w tym przypadku, należy kupić specjalne siedzisko narożnikowe, tzw. "Wzmacniacz". Jest w stanie podnieść dziecko na taką wysokość, która pozwoli mu prawidłowo zapiąć, pozostając mocno zamocowanym, nawet przy ostrym hamowaniu. Ponadto ta prosta rzecz - bardzo praktyczna. Żywotność wzmacniacza jest długa - jest odpowiednia zarówno na sześć, jak i dwanaście lat, i ma nie więcej niż 1,5 stopy wysokości.

WAŻNE INFORMACJE
W uzupełnieniu do krzesła, ważne jest, aby myśleć i akcesoria, które będą niezbędne dla Ciebie i Twojego dziecka na drodze.
Doświadczeni rodzice rodzice zauważyli, że dzieci szybko zasypiają w samochodzie. W takiej sytuacji (czy raczej, aby zapewnić dziecku w jej maksymalnej wygody i bezpieczeństwa) bardzo przydatna mieć specjalną obrożę bezpiecznie szyi i głowy podczas snu.
Ponadto, „avtorodytely” polecam zakup przednie siedzenie chronić torbę przed zabrudzeniem lub alternatywnie, pokrywa nogi dziecka. Oszczędność specjalnie przystosowane do nabycia podłoże pod siedzeniem (tak, aby nie zostawiać wgniecenia w fotelu i nie povrezhdalo tapicerki, w tym skóry).
Nic więc dziwnego w bэbymobyle może być również zasłona przed słońcem (stałej lub rzep), brodawki-manekin na pryschiptsi dołączonych do siedzenia i zabawki muzyczne (wielkim powodzeniem u dzieci bliżej do jednego roku i starszych kole użycie zabawek dla dziecka - także „prowadzi samochód "jako ojciec lub matka)szczególną czujność kierowcy.
Wszystko to zapewni ci bezpieczeństwo na drodze do Ciebie i reszty z nas, którzy zajmą się Tobą i Twoimi dziećmi!