Dlaczego oczy się rumienią?

Zaczerwienienie białek oka - rzeczywisty problem napotykany przez siebie nawzajem. Zwłaszcza w dobie technologii komputerowej, kiedy oczy są w ciągłym napięciu. I rzadko ktokolwiek z nas myśli o odpoczynku dla narządów wzroku, dopóki nie pojawią się widoczne problemy. Przyczyną powstawania różowych białek jest nie tylko nadmierne zmęczenie. Spójrzmy, dlaczego oczy są czerwone.
Czerwonawe wiewiórki: przyczyny zewnętrzne

Obrzęk oczu jest często spowodowany czynnikami zewnętrznymi:

1) Zwiększone obciążenie wzroku.

Tworzy długi komputer, oglądając telewizję, czytając w słabo oświetlonym pokoju, chroniczny brak snu.

Co robić?

Po pierwsze, odpocznij, śpij. Szczególnie ważny jest pełny sen. W ciemności ciało oka rozluźnia się tak bardzo, jak to możliwe. Oczy odpoczywają od światła dziennego.

Po drugie, jeśli pracujesz przy komputerze lub dużo czytasz, prowadź opłatę wewnętrzną co czterdzieści minut. Oto kilka rutynowych ćwiczeń:

A) Zamknij oczy. Nie złość się. Zakryj je dłońmi, ale nie naciskaj. Wracaj na krzesło i siedzieć spokojnie przez minutę lub dwie.

B) Przysięgnij mocno, a następnie otwórz oczy. Powtórz kilka razy.

B) Pociągnij pióro, ołówek lub jakikolwiek inny przedmiot do przodu. Skoncentruj się na tym obiekcie, a następnie śmiej się poza jego odległością. Ponownie, spójrz na temat i ponownie - z dala. Powtórz od pięciu do dziesięciu razy.

g) śmiać się, w dół, w prawo, w lewo. Wykonuj ruchy obrotowe. Po pierwsze - w jedną stronę, potem w drugą. Powtórz kilkarazy

Te ćwiczenia zwalniają napięcie z oczu, poprawiają krążenie krwi.

Po trzecie, rozkoszuj się użytecznymi okładami. Szybko usuń zaczerwienienie z zimnej gorączki. Aby to zrobić, owinąć kostki lodu (zrobione z przegotowanej wody) w celofanie, owinąć je czystą szmatką. Spójrz na dwadzieścia minut. Zimno skutecznie zmniejsza naczynia krwionośne, dzięki czemu pojawia się zaczerwienienie.

Kompresy ziołowe pomagają dobrze. W szczególności rumianek, mięta.

2) Mikrourazy.

Może to wynikać z wnikania kurzu, dymu papierosowego, ciał obcych. Oczyściłem kąpiel proszkiem, a następnie przetarłem oczy. Oto wiewiórki i zaczerwienione.

Co robić?

Przepłucz oczy czystą, zimną wodą. Spróbuj usunąć element innej firmy. Jeśli jakakolwiek substancja chemiczna dostanie się do oka, zwróć się do okulisty. Może wystąpić oparzenie spojówki. Jeżeli naczynie w oku pękło z powodu urazu, leczenie należy przeprowadzić u specjalisty.

3) soczewki kontaktowe.

Dostarczyć zaczerwienienie w przypadku, gdy są one nieprawidłowo wybrane. Albo termin zużycia skończył się. Soczewki ostatecznie tracą elastyczność i gromadzą się na powierzchniowych bakteriach.

Co robić?

Zdejmij soczewki przed snem. Z czasem zmień je i odpowiednio się opiekuj.

Niestety, nie jest to najniebezpieczniejszy powód. Dlaczego oczy się rumienią? Jakie są choroby wskazane przez przekrwienie?

Wiewiórki czerwone oczy: przyczyny wewnętrzne

Czerwone oko może być konsekwencją choroby. W takim przypadku, eliminując przyczynę, wyeliminujesz i zaczerwienienie. O jakie patologie chodzijęzyk

Zapalenie spojówek. Zapalenie spojówki o charakterze zakaźnym. Oprócz czerwonych oczu, łzy płyną, gnój jest wydzielany, lanieje się razem rano, swędzenie i napięcie są odczuwalne. Problem jest usuwany tylko przez narkotyki.

Zwiększona presja. Stan, w którym naczynia krwionośne się rozszerzają. W tym te, które znajdują się w gałce ocznej. Musisz monitorować swoją presję. Zwłaszcza w starszym wieku. I z czasem, aby kontrolować środki z nadciśnienia.

Alergia. Zaczerwienienie białek może być spowodowane alergiczną reakcją na kurz, wełnę i odchody zwierząt, pyłki kwiatów, kosmetyki. Usuń alergen - wszystko pójdzie.

Migrena. Intensywny ból głowy zlokalizowany w części maciczno-udowo-skroniowej. Istnieje zwiększona wrażliwość na światło, zaczerwienienie oczu.

Zespół suchego oka. Niezdolność gruczołów do wytwarzania łez. Oczy są czerwone, zmęczone, cięte, boją się światła. Pod koniec dnia wzrok się zmniejsza. W przypadku zespołu suchego oka pomocne są sztuczne łzy.

Jaskra. Charakteryzuje się wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Podczas ataku gałka oczna rumieni się, źrenica rozszerza się, przyjmuje niewłaściwy kształt, rogówka jest mętna, a wzrok gwałtownie spada. Stan jest niebezpieczny: konieczna jest pilna pomoc medyczna.

Jęczmień. Zakaźne zapalenie gruczołów na krańcu stulecia lub w jego grubości. Choroba z reguły nie narusza ogólnego stanu osoby. I leczy łatwo. Ale nawet po zniknięciu jęczmienia efekt "czerwonych oczu" może być przechowywany przez kilka dni.

Czerwone gałki ocznez powodu problemów w pracy różnych systemów ciała. W związku z tym leczenie będzie inne.