Bukiet kryształowych kwiatów własnymi rękamiPięknie wylane kryształki, które często używają chusteczek do haftowania na tkaninie, mogą z powodzeniem być stosowane do produkcji różnych produktów. W tej klasie mistrzowskiej proponujemy wykonać bardzo interesującą wiązankę kryształowych kwiatów własnymi rękami.

Materiały

Tworzenie kompozycji kwiatowej wymagać będzie:kryształów w kształcie kostki do robótek ręcznych (mogą to być szkło, i plastik);
drut srebrny;
liście w kolorze srebrnym;
noże.Krok 1. Tworzenie kwiatu

Aby stworzyć jeden kwiat, potrzebnych będzie pięć kryształów i kawałek drutu.Drut musi być rozciągnięty do otworu od przodu kryształu w dolnej, wąskiej jego części.Drut powinien być przełożony przez tylną stronę i naniesiony przez drugi otwór w szerokiej górnej części kryształu.
Drut należy zwinąć w sposób pokazany na zdjęciu. W ten sam sposób mocuje się cztery kolejne kryształy. Uformuj je w kwiat. Długi koniec drutu, przeskocz za już naprawiony drut z tyłu kryształów. Umożliwi to bezpieczniejsze zabezpieczenie kwiatu. Jednocześnie zagnij mały koniec drutu, obracając go długim. Ten ostatni stanie się rdzeniem.
Krok 2. Stwórz pączek

Aby sprawić, że układ kwiatów będzie wyglądał ciekawiej, oprócz kwiatów musisz wykonać kilka pąków. Dlapączek będzie potrzebował drutu i dwóch kryształów.

Przewlecz drut w taki sam sposób jak w kwiatku, ale same kryształy są ciasno dociśnięte do siebie przez odwrotne strony. Końce drutu skręcają kilka zwojów.Krok 3. Wykonanie liści

Przygotuj drobne kawałki drutu, wrzuć je do liścia. Zabezpiecz drut na łodygach kwiatów i pąków.

Twoje kwiaty są gotowe, możesz je włożyć do wazonu lub kosza, tworząc kompozycję kwiatową.